Virtuvei ir iespējams piešķirt individuālu un īpašu noskaņu ar apdrukātiem vai krāsotiem stikla paneļiem, kurus var izvēlēties tādā pašā apdarē kā virtuves darba virsma vai pasūtīt oriģinālu dizainu. Apdruka tiek veikta stikla otrajā pusē, tādēļ attēls ir pasargāts no jebkādiem bojājumiem. Izvēloties stikla paneļus virtuvei, tas ļauj ne tikai ienest telpā oriģinālus akcentus, bet arī praktiski pasargā sienu no traipiem un netīrumiem. Stiklu pie sienas var stiprināt neapdrukātu (caurspīdīgu), vienā krāsas tonī vai ar paša izvēlētu attēlu. Stikla paneļus pie sienas var līmēt vai pieskrūvēt ar stiprinājumiem, kur stiprinājumu minimālais urbumu diametrs ir 6mm.
Visplašākā attēlu izvēle stikla apdrukai ir www.shutterstock.com , savukārt stikla krāsu izvēli variet veikt pēc RAL vai NCS krāsu kataloga.
Piemērotākais stikla paneļiem ir rūdīts 6 mm biezs stikls. Jāņem vērā, ka maksimālais paneļa garums ir 3207 mm un rozešu caurumiem / slēdžiem jāatrodas vismaz 30 mm attālumā no paneļa malas / malām.
Lai uzzinātu savu stikla paneļa izcenojumu, sūtiet mums izmērus uz e-pastu info@glas.lv un saņemsiet cenu piedāvājumu stiklu izgatavošanai.


Shēma virtuves paneļu nomērīšanai

kitchen panem measure information

Rūdīto stiklu iegūst karsējot stiklu kvēldiega temperatūrā no 650 līdz 680 grādiem. Pēc tam stiklam tiek nodrošināta ātra un vienmērīga dzesēšana no abām pusēm ar aukstu gaisu, lai saglabātu 3 līdz 5 reizes lielāku izturību salīdzinājumā ar nerūdīto stiklu. Sasitot rūdīto stiklu, tas sabirst sīkos gabaliņos ar neasām malām, tāpēc traumēties praktiski nav iespējams.
Rūdīto stiklu ieteicams izmantot vietās, kur nepieciešama drošība vai paredzēts izmantot dažādas slodzes, kā arī vietās, kur notiek temperatūras svārstības (izturība temperatūras svārstībām līdz 250 grādiem). Piemēram, rūdītu stiklu var izmantot galda virsmām, plauktiem, stikla paneļiem aiz plīts, margām, stikla starpsienām un durvīm, dušām un vannas sienām.
Stikla rūdīšanu var veikt jebkura biezuma stiklam sākot ar 4mm biezumu. Minimālie stikla izmēri rūdīšanai ir 100x270mm, savukārt maksimālie izmēri ir 2300x4000mm.
Minimālais attālums no stikla malas līdz urbumiem, piemēram, rozetēm, slēdžiem vai stiprinājumiem ir 2x stikla biezums un arī minimālais urbuma diametrs ir 1x stikla biezums.

Viens no interesantiem telpas dizaina risinājumiem ir spogulis, kas ir ērts un praktiski izmantojams interjera elements. Pasūtot spoguli jāņem vērā kādam nolūkam tas kalpos -attiecīgi izvēloties vajadzīgo spoguļa biezumu no 3mm līdz 6mm un malu apstrādi.
Piemēram, priekšnamā vai istabā var izveidot spoguļu mozaīkas sienu vai dekoratīvu spoguli, kur izmantota dekoratīvā spoguļu malu apstrāde – Facete, kas ir speciāls spoguļa slīpējums un var būt platumā no 5mm līdz 40mm atkarībā no spoguļa biezuma.

Spoguļu un stiklu kopšanai ieteicams izmantot tīrīšanas materiālus un līdzekļus, kas nav raupji un abrazīvi, jo tie bojā, saskrāpē un padara nespodru to virsmu, kā arī laika gaitā var sabojāt, piemēram, spoguļa pārklājumu.
Ieteicams izmantot mazgāšanas līdzekļus kas nav uz skābes, hlora vai spirta bāzes, jo tie var atstāt nevēlamas pēdas un sabojāt virsmas. Ja šādi līdzekļi tiek lietoti iegādātās preces tuvumā, neaizmirstiet tos pasargāt no šļakatām.
Spoguļoto virsmu kopšanai izmantot ūdeni, kurā izšķīdināti stikla virsmu tīrīšanai paredzēti līdzekļi. Rekomendējamā šķīduma temperatūra ir +20° līdz +60° C. Kā specializētos tīrīšanas līdzekļus var izmantot līdzekļus, kam piemīt tīrošas, taukus šķīdinošas īpašības un kuru pH līmenis nepārsniedz pH7.
Jebkurā gadījumā nav ieteicams stiklus un spoguļus pakļaut mehāniskiem triecieniem, kas var neatgriezeniski sabojāt iegādāto preci.